top of page
Yazı: Blog2_Post

Akademik Gelişim Programı / Sınav Dönemlerindeki Çocukların Akademik Başarısını Arttırıyoruz

Akademik gelişim programı; dikkat ve odaklanma becerileri, anlayarak hızlı okuma, hafıza, işlem hızı, sağ ve sol beyin aktivasyonu gibi akademik başarı için gerekli becerileri kazandırmak amacıyla hazırlanmış bir programdır. Özellikle sınav başarısına odaklanmış veya derslerinde istenen performansı gösteremeyen çocuklar içindir.


Program en az 16 saat, ortalama 20 saat uygulanan bir programdır. Eğitim grup eğitimi şeklinde de yapılmaya uygundur. Bireysel olarak da uygulamak mümkündür. Özellikle sınava hazırlanan öğrencilerin akademik performansını artırmak amacıyla sonuç alıcı bir programdır. Program öncesi ölçülen öğrenci bilişsel performansı ile program sonrası ölçülen performans arasında çok net ilerleme görülmektedir.

O kadar etkilidir ki her bir seansa başlamadan önce bazı ölçümler yapılır. Seans sonrası tekrar ölçüm yapıldığında tek bir seansta bile ilerlemeyi net olarak görebilirsiniz. Çünkü program içerisinde uygulanan yoğun egzersizler adeta bilişsel bir doping etkisi meydana getirmektedir.


Bunun için her bir beceri alanı ile ilgili zengin aktivite ve işlem yaptırılmaktadır. Bu işlem programı çok basit seviyelerden en üst seviyelere kadar çıkmaktadır. Eğitmen öğrencinin becerisine göre seviye ayarlaması yapmaktadır. Aynı zamanda uygulamalar oldukça keyifli ve bazı modüller adeta bir oyun mantığı içerisinde yapıldığı için öğrenci yoğun bir programa maruz kalmaktan sıkılmaz. Uygulaması kolay olduğu gibi her aşaması ölçme değerlendirme ile de kontrol edilir.

Çok kısa sürede başarı hedefleyenler için bir zeka dopingi programıdır.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page